< návrat zpět

Mutišovské řemeslné trhy II. ročník 2015 - podpořeno grantem JČK

I druhý ročních Mutišovských řemeslných trhů, konaný v sobotu 28. 3. 2015 se vydařil, i přes to, že od rána bylo chladno a pošmourno. Tvořivost lidí a radost ze setkání rozsvítily chlad a šero do slunečného odpoledne. Po dvanácté hodině zaplnilo bylinkovou náves 49 stánků a čeští řemeslníci vybalili své výrobky. Srdce se mohlo radovat při pohledu na malovaná velikonoční vajíčka, velikonoční aranže, šité a pletené výrobky do bytu, dřevěné výrobky, uměleckou bižuterii, svíčky, ozdobné krabičky, drátkované věcičky, dřevořezbu. Nechyběly ani domácí potraviny – med, sýry, buchty, kremrole, bylinkové čaje, domácí chléb, medovina apod. Z této rozmanité nabídky si každý mohl vybrat to pravé pro sebe a v klidu nakoupit.

V tvořivé dílně pro kluky a holky si děti samy, někdy za pomocí rodičů, vyráběly motýlky a kytky, kreslily. O kousek dál si vyzkoušely zdobení velikonočních vajíček a pletení velikonoční pomlázky.

Říká se, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu a tak jízda na koni byla obrovským zážitkem. Velký zájem vzbudil také řezbář, ruční sekání trámů a Mutišovské kino. Pohodovou atmosféru celého trhu umocňovaly písničky pouličního harmonikáře, kolem kterého se tvořily hloučky prozpěvujících.

Pořadatelé – Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s občany Mutišova – zajistili, aby nikdo neměl hlad ani žízeň.  Čepovalo se pivo, limo, vařil punč, grog a káva, hladoví si mohli koupit vynikající domácí klobásky či grilované maso, jehož vůně se linula celou návsí.

Pro každého něco zajímavého, každý si mohl vybrat podle svého gusta a tak není divu, že se návštěvníkům, jejichž počet letos hodně přetáhl tisícovku, nechtělo domů.

 


© Roman Krafka 2015