< návrat zpět

Mutišovské řemeslné trhy IV. ročník 2017

V sobotu 8.4. se konal v Mutišově již čtvrtý ročník Mutišovských řemeslných trhů. Od rána pršelo, ale pořadatelé ani návštěvníci, kteří se na akci těšili, neztráceli naději. V jedenáct hodin spadla poslední kapka a obloha se začala projasňovat. Po dvanácté hodině zaplnilo bylinkovou náves 52 stánků a čeští řemeslníci vybalili své výrobky. Srdce se mohlo radovat při pohledu na malovaná velikonoční vajíčka, velikonoční aranže, šité a pletené výrobky do bytu, dřevěné výrobky, uměleckou bižuterii, svíčky, šité oblečení, keramiku a dřevořezbu. Nechyběly ani domácí potraviny – med, sýry, sladké dortíky, vegetariánské dobroty, rybí výrobky apod. Z této rozmanité nabídky si každý mohl vybrat to pravé pro sebe a v klidu nakoupit.

Pro děti byl připraven skákací hrad, lukostřelba, tvořivá dílna a mohly si vyzkoušet  například i to, jak se dělá píšťalka. Malé i velké milovníky zvířat zaujalo i minizoo, kde se mohli potěšit s kůzlátky, králíčky, slepičkami či kačenkami.

Říká se, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu a tak jízda na koni byla obrovským zážitkem. Velký zájem vzbudil také řezbář, ruční sekání trámů a Mutišovské kino. V bohatém kulturním programu vystoupily mažoretky z DDM Dačice, Mrákotínské baletky a soubor historického tance Růže z Hradce. Pohodovou atmosféru celého trhu umocňovalo vystoupení skupiny Paapaa&Happy Shakers.

Pořadatelé – Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s občany Mutišova – zajistili, aby nikdo neměl hlad ani žízeň.  Čepovalo se pivo, limo, vařil se grog a káva, hladoví si mohli koupit vynikající domácí klobásky, párek v rohlíku či grilované maso, jehož vůně se linula celou návsí.

Pro každého něco zajímavého, každý si mohl vybrat podle svého gusta a tak není divu, že se návštěvníkům, jejichž počet letos přetáhl patnáct set, nechtělo domů.

 

Fotogalerii najdete zde:

https://www.zonerama.com/Hil1/Album/2886510


Tato galerie neobsahuje žádné obrázky.
© Roman Krafka 2015